kamar@kamar.waw.pl
telefon: +48 502 222 781

 • OGRZEWANIE PODŁOGOWE i ŚCIENNE

  Budujesz lub remontujesz dom i jesteś zdecydowany na zainstalowanie ogrzewania podłogowego lub ściennego? Pamiętaj, że taką instalację należy bardzo dobrze zaprojektować. Jedną z najważniejszych zasad jest to, że do różnych źródeł ciepła są potrzebne inne parametry cieplne. Są to różnice pomiędzy temperaturą zasilania, a powrotem. Doradca z firmy Kamar omówi z Tobą szczegóły.
 • KOLEKTORY SŁONECZNE

  Jeśli oszczędność to główny powód zamontowania kolektorów słonecznych, pamiętaj, że jest to inwestycja wieloletnia. Jej finansowe efekty odczujesz z czasem, ale ekologiczny aspekt będzie miał swój efekt od samego początku. Pamiętaj także, że przy wyborze odpowiedniego kolektora ważna jest jego obsługa i gwarancje.
 • WENTYLACJA MECHANICZNA

  Wietrzenie domu poprzez otwieranie okien nawet zimą to swego rodzaju walka z wiatrakami wynikająca z niemal zupełnego braku funkcjonalności typowej wentylacji. Aby sprawnie funkcjonować, potrzebujesz w domu około 15-30 m³ świeżego powietrza na osobę. Inwestycja w wentylację mechaniczną to inwestycja w oszczędności i Twoje zdrowie.
 • POMPY CIEPŁA

  Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością, a o ich mocnych stronach rozpisują się specjaliści wielu dziedzin. Najprościej rzecz ujmując, zadaniem pompy ciepła jest „wyciągnięcie” ciepła z miejsca, w którym zamontowany jest „zimny” wymiennik ciepła (dolne źródło), przy niskiej temperaturze, a następnie jego przekazanie w wyższej temperaturze na „gorącym” wymienniku (górne źródło). Jednym z górnych źródeł jest ogrzewanie podłogowe i ścienne .
 • DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

  Chcesz zbudować dom tani w eksploatacji, a nie wiesz od czego zacząć? Jedną z wielu zasad, jakich należy się trzymać przy budowie energooszczędnego domu jest szczelna izolacja. Niedopracowana izolacja cieplna całego domu podnosi jego energochłonność, a w rezultacie przekłada się na wysokość rachunków. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie okien trzyszybowych z ciepłymi ramami.